in

Lewis Hamilton veri Bottast a Toszkán Nagydíj első helyéért folytatott küzdelemben!

Mercedes-AMG Petronas Formula One Team | FB

Valtteri Bottas a Mercedes-el vezette az F1-es listát a szabadedzésen, de csapattársa, Lewis Hamilton ismét jól végezte munkáját, amikor kellett és megszerezte az első helyet a Toszkán nagydíjon Mugellóban.

Hamilton a szabadedzés nagy részét azzal töltötte el, hogy jól érezte magát a Toszkán hegyekben fekvő új pályán, ahelyett, hogy a legjobb köridőket futotta volna.

És ez nem volt másképp az időmérőn sem. Bottas vezette a listát a Q1 után, ahol néhány század volt csak, amely elválasztotta őket. Ezt követően Hamilton belehúzott és a Q2-ben először vezetett a versenyzői listán a hétvége folyamán.

A Q3-ban első néhány körében Hamilton ismét megadta a tempót a többieknek, Bottas 0,06 másodpercen belül volt és nem veszett el minden remény számára, mivel még mindig volt egy utolsó nekifutásra idő.

A Renault F1-es versenyzője, Esteban Ocon azonban egy hiba miatt kicsúszott és csak a véletlenen múlt, hogy nem törte össze az Forma 1es autóját.

A csúszást követő sárga zászlós figyelmeztetés a Q3-as mezőny nagy részét hátrányba kényszerítette – többek között Bottas köre is úszott -, mivel lassítaniuk kellett azon a szakaszon, ahol a Renault versenyzője elhagyta a pályát.

Lewis Hamilton karrierjének 95. pole pozícióját szerezte meg Mugellóban

Ez Hamiltonnak a karrierje 95. pole pozícióját és a Mercedes 69. első helyét jelentette. Mivel Bottas a második helyre esett vissza, ez a Mercedesnek az első sorban elért hetedik alkalmat.

Max Verstappen a harmadik leggyorsabb volt, három tizedmásodperccel lemaradva a második helyről és a holland majdnem 0,5 másodperccel vezet a Red Bull-os csapattársától, Alex Albontól.

Nagy meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari versenyzője viszonylag jó helyezést ért el, mielőtt a sárga zászlók megjelentek volna Q3 végén.

Ezzel pedig a Ferrari csapata tulajdonában lévő pályán, a rajtrács ötödik helyét szerezte meg a fiatal pilóta.

A Racing Point páros következik a listán, Sergio Perez legyőzte Lance Stroll-ot, annak ellenére, hogy csapattársának erősen frissített csomagja volt, amely egy csúszós új oldalkormányos elrendezést és új fékcsöveket tartalmaz.

A mexikói azonban a rajtrácson Stroll mögé fog kerülni, miután a szabadedzésen Kimi Raikkönennel ütközött és egy helyes büntetést kapott.

A Renault F1-es versenyzője Daniel Ricciardo a nyolcadik lett, megelőzve a McLarenes Carlos Sainz-ot, míg Ocon lett a 10. a kicsúszásának köszönhetően.