in

Hamilton uralta a 2020-as Spanyol Nagydíjat ezzel megszerezve karrierjének ötödik Barcelonai címét!

Mercedes-AMG Petronas Formula One Team | FB

Lewis Hamilton és az F1-es Mercedes csapat egy szinte tökéletes versenyt hajtott végre a Spanyol Nagydíjon, a rajtrács első helyéről indulva a futam végéig.

Ezzel a brit elkönyvelhette az ötödik Spanyol Nagydíj, illetve az idei szezon negyedik győzelmét, amikor is a Red Bull-os Max Verstappennek Bottas előtt sikerült célba érnie.

Hamilton győzelmének alapját egy nagyon erőteljes rajtnak is köszönheti, azonban csapattársa Bottas, nem volt ilyen szerencsés és rögtön a negyedik helyre esett vissza, majd néhány kanyart követően sikerült visszaverekedni magát a harmadik helyre.

A Racing Point versenyzője Sergio Perez, a negyedik helyen haladt át a célvonalon, de az öt másodperces büntetésnek köszönhetően – figyelmen kívül hagyta a kék zászlós jelzést Hamilton előzésekor – Lance Stroll szerezte meg a 4. helyet.

Végül Perez ötödik lett, megelőzve a McLaren-es Carlos Sainzot – aki 100%-ban teljesítette a hazai versenyen való pontszerzési rekordját.

Sebastian Vettel Ferrarija a  hetedik helyre futott be. Immár a számos futamon gyenge teljesítést követően sikerült pontot szereznie, de csak az egykiállásos versenyének köszönhetően.

A Renault is gyengén teljesített a versenynapon, ugyanis Daniel Ricciardo a 11. és Esteban Ocon a 13. helyen végzett.

A Ferraris Charles Leclerc volt az egyetlen pilóta, aki kiesett a versenyből egy elektromos hibát követően.

Forrás: formula1.com | Mercedes-AMG Petronas Formula One Team

Minden vélemény számít:

Oliver Solberg 10 másodperces előnnyel zárta a Liepāja Rally első napját

ERC RALLY LIEPAJA – A 18 éves Solberg nyerte az Európai Rally bajnokság második versenyét!