in

Élete első Forma 1-es versenyét nyerte meg Pierre Gasly Monzában!

Scuderia AlphaTauri | FB

Elképesztően izgalmasra és látványosra alakult az Olasz Nagydíj, miután nem a pappírforma szerint alakult a verseny menete.

A 2020-as Olasz Nagydíj első helyén az AlphaTauri csapat versenyzője, Pierre Gasly végzett Carlos Sainz előtt, aki McLaren pilótája.

A harmadik helyet a Racing Point-os Lance Stroll szerezte meg úgy, hogy Lewis Hamilton 10 másodperces stop/go büntetést kapott, aki a hetedik helyen végzett a versenyen.

A verseny minden a megszokottak szerint kezdődött, legalább is Lewis Hamilton szemszögéből nézve, ugyanis csapattársa egy rossz rajtot követően visszaesett a harmadik helyre majd további helyeket veszített.

Egy biztonsági autó fázis következett, mivel Kevin Magnussen Haas-a elromlott és a boxutca bejáratánál leállt vele.

Ekkor Hamilton azonnal reagálni próbált egy kerékcserével (csakúgy, mint az Alfa Romeos Antonio Giovinazzi), de utólag kiderült, hogy a bokszutcát már lezárták a versenyzők elől, hogy fel tudják takarítani a Magnussen által hagyott olajfoltokat a pályabírók.

Miután a futamot újraindították, egy 25 perces vörös zászlós időszak következett Charles Leclerc nagyot kicsúszása miatt a Parabolicánál.

Ennek eredményeként Gasly maradt a mezőny élén, miután a Biztonsági autós fázisban nem cserélt kereket csak a vörös zászlós fázisban és a francia remekül kitartott a verseny végéig, hogy szenzációs győzelmet szerezzen a Forma-1-ben az AlphaTauri otthoni versenyén.

Mindkét Ferrari kiszállt a hazai versenyéből, míg Leclerc a Parabolicánál csúszott ki, addig Sebastian Vettel fékhiba miatt állt ki a bokszutcába a 6. körben.